Mumbai, Maharashtra
GST No. 27BCBPM9183Q1ZQ
Call 07942551832 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | event back drop |
| Color | Pink |
| Brand | new bharat |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Size/Dimension | 4 sqft |
| Color | Green |
| Size | 50 by 50 cm |
| Is It With Vase | Withoout Vase |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Outdoor |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
| Width | 1 meter |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | Green |
| Material | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | event decorations |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Mat Size | 21.52 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Outdoor |
| Mat Size | 4 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 21.52 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | PVC |
| Usage/Application | Decoration |
| Brand | new bharat |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | NEW BHARAT |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Balcony Walls |
| Brand | new bharat |
| Color | yellow |
| Coverage Area | 4 sqft |
| Size | 50 cm by 50 cm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Flower Type | hydrangea flower |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | new bharat |
We are wholesaler & retailer for Artificial Plants, Artificial flower, wedding and stage decorations, artificial loose flower, artificial vines, artificial flower wall and flower mat, artificial flower runner or channel patta, Green Wall, Grass, Ceepers & Wall Hanings, bushes and many more artificial greenery, we make home & office beautiful by our beautiful artificial greenery
Given price is onwords pricing for a particular category, contact us to get latest price and products.
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Artificial flower mat |
| Primary Material | Polyester |
| Color | Pink |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
Artificial Plants, Plastic Shrubs Faux Flowers Fake Grass Leaves Simulation Greenery Bushes Indoor Outdoor Home Garden
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 21.52 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 4 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | PVC |
| Usage/Application | Decoration |
| Color | Green |
| Brand | new bharat |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Fabric |
| Color | golden |
| Brand | new bharat |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | party |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | PVC |
| Usage/Application | Decoration |
| Color | Green |
| Brand | new bharat |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PP |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Usage/Application | Garden |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PP |
| Usage/Application | Garden |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Thickness | 10 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 1.5 FEET BY 2 FEET 2.6 SQFT |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details