Mumbai, Maharashtra
GST No. 27BCBPM9183Q1ZQ
Call 07942551832 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PP |
| Usage/Application | Outdoor |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Brand | NEW BHARAT |
| Color | GREEN |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 1m x 2m (21.5 sq.ft) |
| Thickness | 40 mm |
| Usage | Outdoor |
| Material | PVC |
| Foliage Type | Mixed Green |
| Usage/Application | Outdoor |
| Foliage Density | Premium |
| Mat Size | 21.52 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
| UV Protection | Yes |
| Warranty | 3 Years |
| Features | Pollution Resistant, Waterproof, Maintenance Free, Flame Retardant, Eco-Friendly |
We are wholesaler & retailer for Artificial Plants, Artificial flower, wedding and stage decorations, artificial loose flower, artificial vines, artificial flower wall and flower mat, artificial flower runner or channel patta, Green Wall, Grass, Ceepers & Wall Hanings, bushes and many more artificial greenery, we make home & office beautiful by our beautiful artificial greenery
Given price is onwords pricing for a particular category, contact us to get latest price and products.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 16.14 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Flower Type | FITTONIA |
| Primary Material | PLASTIC |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | STAGE,WEDDIND,EVENT HOME DECOR ETC |
| Color | GREEN |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER |
| Packaging Size | 100 pcs carton |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Outdoor |
| Mat Size | 2.6 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PP |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Usage/Application | Garden |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PP |
| Usage/Application | Garden |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details