Mumbai, Maharashtra
GST No. 27BCBPM9183Q1ZQ
Call 07942551832 82% Response Rate
Send Enquiry
Size is 2 by 1.5 feet
DEALERS IN :ALL TYPES OF BIRTHDAY PARTY PRODUCTS, BALLOON PAPER PLATES GLASSES & ALL DISPOSABLE ETC...
PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN PRODUCT AND MUCH MORE
FOR MORE ENQUERI CONTACT ON THIS NUMBER +91 7666714703
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Size | 48cm 38cm 33cm |
| Type | Artificial Plants |
| Usage/Application | Decoration |
| Pot Material | Plastic |
| Packaging Size | carton |
| Product Code | B500B |
| With Pot | No |
| Plant Type | rich leaves ball |
| Color | Green |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER IN MUMBAI |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 10 mm |
| Material | PP |
| Usage/Application | Garden |
| Wash Care | Handwash |
| Packaging Type | Box |
| Is It With Vase | Withoout Vase |
| Brand | New Bharat |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Decoration |
| Color | light pink |
| Brand | new bharat |
| Size | 100 cm by 200 cm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Balcony Walls |
| Brand | NEW BHARAT |
| Grass Type | MONEY PLANT |
| Color | GREEN |
| Look | RALLING |
| Coverage Area | 1 METER BY 2 METER |
| PCS PER BOX | 50 |
| Length Of Grass | 3 INCH |
| Size | 1 METER BY 2 METER |
| Height | 3 FEET |
| Warranty | 2 YEARS |
| Width | 6 FEET |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Building Facades |
| Brand | new bharat |
| Color | green white purple |
| Coverage Area | 10.76 sqft |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 1m x 1m (10.76 sq.ft) |
| Thickness | 40 mm |
| Usage | Outdoor |
| Material | PVC |
| Brand | Mumbai Roses |
| Usage/Application | Outdoor |
| Mat Size | 100 cm by 200 cm |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 sq ft
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Building Facades |
| Brand | NEW BHARAT |
| Color | HOP PINK |
| Coverage Area | 10.76 SQFT |
| PCS PER BOX | 8 |
| Size | 1 METER BY 1 METER |
| Height | 3 FEET |
| Width | 3 FEET |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Density | 2 YEARS |
| Material | Plastic |
| Pattern | FILLER MATT |
| Mat Size | 2 BY 1.5 FEET |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
| Width | 2 FEET |
| Usage/Application | DECORATIONS |
| Product Type | FITTONIA MAT |
| Weight | 500 GRAM |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Flower Type | hydrangea |
| Primary Material | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Color | Pink |
| Usage/Application | WEDDIND, STAGE,MANDAP DECORATIONS EVENT HOME DECOR ECT |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER |
| Packaging Size | 100 pcs carton |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | FRP |
| Thickness | 40 mm |
| Usage/Application | Decoration |
| Mat Size | 1 meter by 1 meter |
| Brand | new bharat |
| Color | green and multi |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
| Width | 1 meter |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | PVC |
| Usage/Application | Decoration |
| Brand | new bharat |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Building Facades |
| Color | purple |
| Brand | new bharat |
| Coverage Area | 4 sqft |
| Size | 50 cm by 50 cm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PP |
| Mat Size | 50 cm by 50 cm set of 4 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Balcony Walls |
| Brand | new bharat |
| Color | green |
| Coverage Area | 4 sqft |
| Size | 50 cm by 50 cm |
| Height | 50 cm |
| Material | Synthetic |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Thickness | 50 mm |
| Usage/Application | Building Facades |
| Coverage Area | 10.76 sqft |
| Brand | new bharat |
| Color | green |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Decoration |
| Country of Origin | Made in India |
Home Decor Expandable Grass Fence Artificial Wall Hedge Balcony Privacy DecorativeArtificial Silk Palm Monstera Leaves Plant For Decorations Beach Wedding Table
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Building Facades |
| Brand | new bharat |
| Color | green |
| Coverage Area | 4 sqft |
| Size | 2 sqft by 2 sqft |
| Height | 50 cm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 sq ft
Product Brochure
| Material | PP |
| Pattern | VERTICAL MAT |
| Mat Size | 2.6 SQFT |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | RETANGLE |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
| Area | 2.6 SQFT |
| Brand | NEW BHARAT TRADERS |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Mat Size | 4 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Material | PVC |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details