Mumbai, Maharashtra
GST No. 27BCBPM9183Q1ZQ
Call 07942551832 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Flower Type | GREENERY |
| Primary Material | plastic |
| Size | 1.5 M BY 1M |
| Packaging Type | Box |
| Material | uv |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER |
| Packaging Size | SET OF 3 |
| Usage/Application | Decoration |
| Occasion | Wedding |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Size | 1 ft |
| Pot Material | Plastic |
| Material | Plastic |
| Type | Artificial Plants |
| Usage/Application | Decoration |
| Color | Green |
| Plant Type | CACTUS |
| With Pot | No |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | bougainvillea |
| Primary Material | Polyester |
| Color | purple |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | new bharat |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
| Color | Pink |
| Packaging Type | 6 feet |
| Brand | new bharat traders |
| Packaging Size | 6 feet |
| Design | artificial flower runner or patta |
| Appearance | wedding decorations |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Product Form | Garland/Creeper |
| Plant Type | CREEPER |
| Flower Type | ARTIFICIAL CREEPERS |
| Material | Plastic |
| Pot Material | Real Touch |
| Length / Height | 90 cm (3 ft) |
| Type | Artificial Plants |
| Usage/Application | Decoration |
| Color | Green |
| Size | 3 ft |
| Number of Flowers / Heads | 5 Heads/Sticks |
| Application | Wedding/Event Decor |
| Brand | Fourwalls |
| Packaging Quantity | Pack of 12 |
| Packaging Size | 12 pcs packet |
| Product Code | C300C |
| With Pot | No |
Dealers in :all types of birthday party products, balloon paper plates glasses & all disposable etc. . .
products artificial flowers, plants, exclusive pots, vertical garden product and much more
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | flower stick |
| Primary Material | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
| Color | mix color |
| Packaging Type | 100 |
| Brand | new bharat traders |
| Design | artificial flowers |
| Packaging Size | 500 |
| Appearance | flower pot |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | PVC |
| Usage/Application | Decoration |
| Color | Green |
| Brand | new bharat |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Outdoor |
| Mat Size | 21.52 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Garden |
| Mat Size | 21.52 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 10.72 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Primary Material | Polyester |
| Material | Polyester |
| Color | Red |
| Flower Type | Camella |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 sq ft
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Balcony Walls |
| Brand | new bharat |
| Color | green |
| Size | 2 feet by 3 feet |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 8 Piece
Product Brochure
| Material | PLASTIC |
| Usage/Application | Decoration |
| Color | GREEN AND YELLOW |
| Length Of Grass | 100 CM BY 200 CM |
| Size | 100CM BY 200CM |
| Height | 100 CM |
| Grass Type | GREENERY |
| Coverage Area | 100 CM BY 200 CM |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | PVC |
| Usage/Application | Decoration |
| Brand | new bharat |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Thickness | 50 mm |
| Usage/Application | Building Facades |
| Coverage Area | 10.76 sqft |
| Brand | new bharat |
| Color | green |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Garden |
| Size | 20x53 Cm |
| Color | Green |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Value | 5000 and above |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Mat Size | 4 sqft |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | PVC |
| Usage/Application | Decoration |
| Color | Green |
| Brand | new bharat |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Outdoor |
| Mat Size | 21.52 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Outdoor |
| Mat Size | 4 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Decoration |
| Country of Origin | Made in India |
Home Decor Expandable Grass Fence Artificial Wall Hedge Balcony Privacy DecorativeArtificial Silk Palm Monstera Leaves Plant For Decorations Beach Wedding Table
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | wisteria |
| Primary Material | Plastic |
| Color | multi color |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
| Brand | new bharat |
| Packaging Size | 12 pcs packet in mix color |
| Design | flower vine |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Primary Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Occasion | Home Decoration |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Primary Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Type Of Flowering Plant | real touch |
| Botanical Name | bougainvillea |
| Usage/Application | vertical garden |
| Packaging Type | 1 set |
| Purpose | decorations |
| Scientific Name | TRELLIS |
| Other Necessities | ARTIFICIAL TRELLIS |
| Variety | RALLING |
| Color | green and white |
| Brand | artificial flower wholesaler in mumbai |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 1m x 1m (10.76 sq.ft) |
| Usage | Outdoor |
| Usage/Application | Decoration |
| Material | Synthetic |
| Thickness | 50 mm |
| Coverage Area | 10.76 sqft |
| Brand | new bharat |
| Color | green |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Thickness | 40 mm |
| Usage/Application | Decoration |
| Mat Size | 21.52 sqft ( 1 meter by 2 meter) |
| Brand | new bharat |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | PVC |
| Usage/Application | Decoration |
| Color | Green |
| Brand | new bharat |
| Height | 50 cm |
| Width | 50 cm |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PVC |
| Mat Size | 4 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Decoration |
Artificial Golden Maple Garland Fake Leaf Plants Hanging for Wedding, Party, Home, Office Outdoor, K
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Decoration |
Artificial Wall Grass for Home Decoration (8 Pcs) I Grass Mat for Wall I Vertical Garden Artificial Plants (Lemon Green, 60Cm X 40Cm X 5Cm,
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Brand | New Bharat |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details