Mumbai, Maharashtra
GST No. 27BCBPM9183Q1ZQ
Call 07942551832 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | velvet |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | WEDDIND, STAGE,MANDAP DECORATIONS EVENT HOME DECOR ECT |
| Packaging Type | 100 pcs packets |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER |
| Packaging Size | 2500 pcs carton |
| Design | diamond rose |
| Color | red,pink, yellow, dark pink. white, orange, peach |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 72 Dozen
Product Brochure
| Primary Material | VELVAT |
| Flower Type | Artificial flower |
| Add Ons | Bouquet Packing |
| Color | Red |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Stage decoration event decoration wedding decoration home decor event etc |
| Material | Velvet |
| Packaging Size | 6 dozens packet |
| Size | 6 cm |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Purpose | Decoration |
| Brand | Artificial flower wholesaler in mumbai |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Dozen
Product Brochure
| Flower Type | Sunflower |
| Primary Material | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | STAGE,WEDDIND,EVENT HOME DECOR ETC |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER |
| Packaging Size | 20 dozens box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25 Dozen
Product Brochure
| Flower Type | Sunflower |
| Color | ALL COLOR AVAIALABLE |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | STAGE,WEDDIND,EVENT HOME DECOR ETC |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER |
| Packaging Size | 25 dozens box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25 Dozen
Product Brochure
| Flower Type | Sunflower |
| Primary Material | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | STAGE,WEDDIND,EVENT HOME DECOR ETC |
| Color | MIX COLOR |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER |
| Packaging Type | 2500 pcs carton |
| Packaging Size | 25 dozens box |
| Design | sunflower |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Package Contents | 300 |
| Width | 6 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| 20 dozens | 52 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Flower Type | loose flower |
| Primary Material | Silk |
| Color | mix color |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
| Brand | new bharat traders |
| Design | artificial flowers |
| Packaging Size | 100 |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Carnation |
| Primary Material | Plastic |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Decoration |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 12 Piece |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Primary Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Home |
| Brand | New Bharat |
| Packaging Type | Box |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Camella |
| Primary Material | Polyester |
| Occasion | Home Decoration |
| Color | mix color |
| Usage/Application | Home |
| Brand | new bharat |
| Minimum Order Value | 5000 and above |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | DECORATIONS |
| Brand | R1 |
| Packaging Size | 500 PCS PACKET |
| Appearance | decorations |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Hydrangea |
| Primary Material | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Decoration |
| Brand | Artificial flower wholesaler in mumbai |
| Packaging Size | 2000 pcs carton |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | WEDDIND, STAGE,MANDAP DECORATIONS EVENT HOME DECOR ECT |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER |
| Packaging Type | 100 pcs packets |
| Packaging Size | 100 pcs carton |
| Design | artificial flower ball |
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | New Bharat |
| Packaging Type | 12 |
| Packaging Size | 12 |
| Design | Artificial flower in loose |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Package Contents | 12 |
| Width | 8 cm |
| Country of Origin | Made in India |
DEALERS IN :ALL TYPES OF PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN AND BALLOON MUCH MORE
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Camella |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
DEALERS IN :ALL TYPES OF PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN AND BALLOON MUCH MORE
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Camella |
| Primary Material | Polyester |
| Color | Red |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Packaging Type | 100 |
| Brand | New Bharat |
| Packaging Size | 100 |
| Design | Artificial loose flower |
| Appearance | 100 |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Package Contents | 100 pcs |
| Width | 8 cm |
| Country of Origin | Made in India |
DEALERS IN :ALL TYPES OF PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN AND BALLOON MUCH MORE
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Artificial loose flower |
| Color | Black |
| Packaging Size | 100 |
| Packaging Type | 100 pcs |
| Occasion | Wedding event flower |
| Size | 8 cm |
| Is It Handmade | Non Handmade |
| Usage/Application | Wedding ki went flower tent decoration stage decoration Film City set decoration Film City flower |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Silk |
DEALERS IN :ALL TYPES OF PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN AND BALLOON MUCH MORE
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Camella |
| Primary Material | Polyester |
| Color | Pink |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | new bharat |
| Minimum Order Value | 5000 and above |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Is it Handmade | No |
| Is It Washable | Yes |
| Packaging Size | 12 |
| Color | Multicolor |
| Country of Origin | Made in India |
Artificial Eucalyptus Garland With Flowers, Fake Rose Gypsophila, Faux Floral Greenery for Wedding
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Flower Type | hydrangea |
| Primary Material | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | WEDDIND, STAGE,MANDAP DECORATIONS EVENT HOME DECOR ECT |
| Packaging Type | 250 PCS PACKET |
| Brand | ARTIFICIAL FLOWER WHOLESALER |
| Packaging Size | 250 PCS PACKET IN EACH COLOR |
| Design | HYDRANGEA |
View Complete details