Mumbai, Maharashtra
GST No. 27BCBPM9183Q1ZQ
Call 07942551832 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Camella |
| Primary Material | Plastic |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
| Color | golden |
| Packaging Type | 300 |
| Brand | new bharat traders |
| Design | golden sticks |
| Packaging Size | 300 |
| Appearance | 2 yrs |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Primary Material | Plastic |
| Flower Type | Camella |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
| Brand | new bharat traders |
| Packaging Type | 600 pcs |
| Packaging Size | 600 pcs carton |
| Design | artificial leaves |
| Appearance | wedding decorations |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Camella |
| Primary Material | Plastic |
| Color | golden |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
| Packaging Type | 300 |
| Brand | new bharat traders |
| Design | flower sticks |
| Packaging Size | 300 |
| Appearance | decorations |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Primary Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | stage decorations |
| Color | White |
| Brand | new bharat |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Building Facades |
| Brand | new bharat |
| Color | red |
| Coverage Area | 4 sqft |
| Size | 50 cm by 50 cm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 sq ft
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Brand | new bharat |
| Coverage Area | 2.6 sqft |
| Size | 2 by 1.5 feet |
| Usage/Application | Building Facades |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Product Form | Single Stem/Stick |
| Primary Material | Silk |
| Flower Type | GARLAND |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
| Packaging Type | 100 |
| Brand | new bharat traders |
| Packaging Size | 1200 |
| Design | artificial flowers |
| Appearance | flower pot |
| Color | mix color |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Color | Golden |
| Packaging Size | 300 |
| Size/Dimension | 3 feet |
| Type | flower stick |
| Packaging Type | 300 pcs carton |
| Size | 3 feet |
| Flower Type | flower sticks |
| Model Name/Number | fikwdf2385 |
| Is It With Vase | Withoout Vase |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Primary Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Primary Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Primary Material | Fabric |
| Flower Type | Rose |
| Color | Purple |
| Packaging Size | 12 pcs packet |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | wedding |
| Material | Silk |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Sunflower |
| Primary Material | Polyester |
| Color | yellow |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
| Brand | new bharat |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Primary Material | Polyester |
| Flower Type | Rose |
| Color | mix color |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | new bharat |
| Minimum Order Value | 5000 and above |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Usage/Application | Office |
| Brand | new bharat |
| Color | White |
| Occasion | Home Decoration |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Pack
Product Brochure
| Flower Type | Camella |
| Color | White |
| Material | Paper |
| Design | Jasmin bud |
| Country of Origin | Made in India |
New bharat Plastic Jasmine Buds (tagar Mallipoo)
DEALERS IN :ALL TYPES OF PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN AND BALLOON MUCH MORE
facecook link
All India City Delivery By Transport International Delivery Possible18% GST+ Paking & Delivery Charges Extra Wholesale Supplier
#artificialflowers #flowers #homedecor #silkflowers #bouquet #florist #wedding #weddingflowers #artificialflower #fauxflowers #freshflowers #decor #buketbunga #weddingideas #birthday #weddingdecor #bungaartificial #bungapalsu #flower #decoration #handmade #interiordesign #wisuda #flowersbouquet #bride #weddingbouquet #bouquets #artificialplants #buketwisuda #flowerstagram
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Brand | NEW BHARAT |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Primary Material | Plastic |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Home |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Primary Material | Plastic |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Home |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Primary Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Material | PVC |
| Thickness | 40 mm |
| Usage/Application | Decoration |
| Mat Size | 21.52 sqft |
| Brand | new bharat |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Color | Pink |
Artificial Flowers Fake Vine Silk Rose Garland for Wedding Garden 69 Small Rose Flowers pink
View Complete details
Product Brochure
| Color | Multicolor |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
Artificial Flowers Fake Vine Silk Rose Garland for Wedding Garden Wall Valentine Decoration 69 Small Rose Flowers (Pink)
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Occasion | Wedding |
| Brand | New Bharat |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Polyester |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Camella |
| Primary Material | Plastic |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | decorations |
| Material | Rubber |
| Design | flower sticks |
| Brand | new bharat traders |
| Packaging Size | 300 |
| Appearance | decorations |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Product Form | Plant with Pot |
| Size | 3 Feet |
| Pot Material | Plastic |
| Type | Artificial Plants |
| Color | Green |
| Usage/Application | Decoration |
| Is It Handmade | Handmade |
DEALERS IN :ALL TYPES OF BIRTHDAY PARTY PRODUCTS, BALLOON PAPER PLATES GLASSES & ALL DISPOSABLE ETC...
PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN PRODUCT AND MUCH MORE
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PP |
| Usage/Application | Garden |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Occasion | Wedding |
| Brand | New Bharat |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details