Mumbai, Maharashtra
GST No. 27BCBPM9183Q1ZQ
Call 07942551832 82% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Product Form | Bunch/Bouquet |
| Arrangement Type | Bunch |
| Flower Type | Sunflower |
| Material | Fabric/Silk |
| Length / Height | 45 cm (18 in) |
| Number of Flowers / Heads | 5 Heads/Sticks |
| Application | Wedding/Event Decor, Gifting/Hampers, Craft/DIY, Cake Decoration, General Decoration, Reselling, Home/Office Decor |
| Packaging Quantity | Pack of 12 |
| Color | Yellow |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Plant Type | Rose |
| Stem Length | 50 cm |
| Number Of Stems | 5 stems |
| Material | Polyester |
| Color | Multicolor |
| Usage | Wedding Decor, Event Decor, Hotel Decor, Home Decor, Outdoor Decor, Shop Decor, Temple Decor, Office Decor, Stage Decor |
| With Pot | No |
| Fragrance | No Fragrance |
| Pack Size | 5 Bushes |
| Country Of Origin | China |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Plant Type | Fern |
| Stem Length | 50 cm |
| Number Of Stems | 5 stems |
| Material | Polyester |
| Color | Multicolor |
| Usage | Hotel Decor, Outdoor Decor, Event Decor, Wedding Decor, Shop Decor, Stage Decor, Home Decor, Temple Decor, Office Decor |
| With Pot | No |
| Fragrance | No Fragrance |
| Pack Size | 5 Bushes |
| Country Of Origin | China |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Mums |
| Height | 15 inch |
| Color | Pink |
| Material | Polyester |
| Packaging Size | 12 |
| Usage/Application | Decoration |
| Length | 12 inch |
| Occasion | Wedding |
| Packaging Type | 12 |
| Country of Origin | Made in India |
DEALERS IN :ALL TYPES OF PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN AND BALLOON MUCH MORE
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Pack
Product Brochure
| Flower Type | Camella |
| Primary Material | Polyester |
| Color | Red |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Sunflower |
| Primary Material | Polyester |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
WhatsApp channel link
IN :ALL TYPES OF PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN AND BALLOON MUCH MORE
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | DIAMOND ROSE |
| Color | White |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | NEW BHARAT |
| Primary Material | Polyester |
7 Sticks Artificial Flowers Fake Silk Roses Bulk, Faux Real Touch Roses Bouquet with Long Stem for Wedding Party Home Decor (White, Height : 12Inch, Set of 7 Sticks)
We are wholesaler & retailer for Artificial Plants, Artificial flower, wedding and stage decorations, artificial loose flower, artificial vines, artificial flower wall and flower mat, artificial flower runner or channel patta, Green Wall, Grass, Ceepers & Wall Hanings, bushes and many more artificial greenery, we make home & office beautiful by our beautiful artificial greenery
Given price is onwords pricing for a particular category, contact us to get latest price and products.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Product Form | Bunch/Bouquet |
| Flower Type | Deluxe Decorative Flower Bunch |
| Material | Fabric/Silk |
| Length / Height | 45 cm (18 in) |
| Number of Flowers / Heads | 7 Heads/Sticks |
| Application | Wedding/Event Decor, Cake Decoration, Gifting/Hampers, Craft/DIY, Reselling, General Decoration, Home/Office Decor |
| Packaging Quantity | Pack of 12 |
| Color | Multi-Color |
Bunch Dahlia Artifical Flower Bunch Fake Flowers For Gifting, Home, Office, Bedroom Decoration Items Flowers For Vase (Without Vase Pot) (Pink)
View Complete details
Product Brochure
| Primary Material | Polyester |
| Flower Type | Camella |
| Color | Red |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Brand | New Bharat |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
Artificial Head Rose Peony Fake Flower Sticks Bunch - Decorative Flowers for Home, Living Room, Table, Wedding, Anniversary, Pooja (Without Vase Pot) (Light Pink,Fabric)
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Bunch |
| Height | 15 inch |
| Material | Polyester |
| Packaging Size | 12 |
| Color | Pink |
| Usage/Application | Decoration |
| Occasion | Decoration |
| Country of Origin | Made in India |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
DEALERS IN :ALL TYPES OF PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN AND BALLOON MUCH MORE
facecook link
https://www.facebook.com/groups/1543186349169932/?ref=share
Balloon whatapp group link
https://chat.whatsapp.com/HC6B5NjX47cAHY9B6qQ64T
Instagram link
https://instagram.com/flowers_wholesaler_in_mumbai?utm_medium=copy_link
WhatsApp channel link
https://whatsapp.com/channel/0029Va4kOKUIiRoqvGzQ2p3c
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Bunch |
| Height | 15 inch |
| Color | White |
| Material | Polyester |
| Packaging Size | 12 |
| Usage/Application | Decoration |
| Length | 15 inch |
| Occasion | Decoration |
| Packaging Type | 12 |
| Country of Origin | Made in India |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
DEALERS IN :ALL TYPES OF PRODUCTS ARTIFICIAL FLOWERS, PLANTS, EXCLUSIVE POTS, VERTICAL GARDEN AND BALLOON MUCH MORE
facecook link
https://www.facebook.com/groups/1543186349169932/?ref=share
Balloon whatapp group link
https://chat.whatsapp.com/HC6B5NjX47cAHY9B6qQ64T
Instagram link
https://instagram.com/flowers_wholesaler_in_mumbai?utm_medium=copy_link
WhatsApp channel link
https://whatsapp.com/channel/0029Va4kOKUIiRoqvGzQ2p3c
View Complete details
Product Brochure
| Plant Type | Cherry blossom |
Artificial Flowers Blossom Realistic Natural Look Faux Flower Bunch for Vase Home Office Decoration 7 Sticks (Pink)
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Stick |
Bunch Dahlia Artifical Flower Bunch Fake Flowers For Gifting, Home, Office, Bedroom Decoration Items Flowers For Vase (Without Vase Pot) (Pink)
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
| Flower Type | Peony |
| Stem Length | 40 cm |
| Number Of Stems | 5 stems |
| Material | Polyester |
| Color | Pink |
| Usage | Wedding Decor, Mandap and tent, Temple Decor, Home Decor, Event Decor, Gifting, Office Decor, Shop Decor, Stage Decor, Hotel Decor, Outdoor Decor |
| With Pot | No |
| Fragrance | No Fragrance |
| Pack Size | 5 Bushes |
| Country Of Origin | China |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Plant Type | Rose |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | PEONY |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Plant Type | Bougainvillea |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
| Primary Material | Polyester |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Office |
| Color | White |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Mixed Flowers |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Mixed Flowers |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Plant Type | Rose |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Mixed Flowers |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Plant Type | Rose |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Mixed Flowers |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Mixed Flowers |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Product Form | Bush/Filler |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Flower Type | Rose |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Plant Type | Rose |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Plant Type | Rose |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Plant Type | Sunflower |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Plant Type | Rose |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Color | Green |
Artificial Flowers Blossom Realistic Natural Look Faux Flower Bunch for Vase Home Office Decoration 7 Sticks (Pink)
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
Artificial Flowers Blossom Realistic Natural Look Faux Flower Bunch for Vase Home Office Decoration 7 Sticks (Pink)
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Color | Green |
Artificial Head Rose Peony Fake Flower Sticks Bunch - Decorative Flowers for Home, Living Room, Table, Wedding, Anniversary, Pooja (Without Vase Pot) (Light Pink,Fabric)
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
Artificial Head Rose Peony Fake Flower Sticks Bunch - Decorative Flowers for Home, Living Room, Table, Wedding, Anniversary, Pooja (Without Vase Pot) (Light Pink,Fabric)
View Complete details
Product Brochure
| Occasion | Wedding |
| Country of Origin | Made in India |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Material | Polyester |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details
Product Brochure
| Material | Polyester |
Artificial Rose Flower Bunch for Decoration Multicolor
View Complete details