Mumbai, Maharashtra
GST No. 27BCBPM9183Q1ZQ
Call 07942551832 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PP |
| Usage/Application | Garden |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 sq ft
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Building Facades |
| Grass Type | Green |
| Look | Vertical mat |
| Coverage Area | 10.76 |
| Brand | New Bharat |
| Color | Green |
| Size | 1 meter by 1 meter |
| Height | 1 meter |
| Thickness Of Green Wall | 8 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Grass Type | Vertical mat |
| Look | Green |
| Coverage Area | 10.76 |
| Brand | New Bharat |
| Color | Green |
| Size | 1 meter by 1 meter |
| Height | 1 meter |
| Thickness Of Green Wall | 8 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Building Facades |
Artificial Wall Grass for Home & Office Decoration-(1 pc), 100 x 100 x 5 cm | Vertical Garden Wall Panel | 100% UV Indoor and Outdoor Use
View Complete details
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Grass Type | Green |
| Look | Vertical mat |
| Coverage Area | 10.76 |
| Brand | New Bharat |
| Color | Green |
| Size | 1 meter by 1 meter |
| Height | 1 meter |
| Thickness Of Green Wall | 8 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Balcony Walls |
Artificial Wall Grass for Home & Office Decoration-(1 pc), 100 x 100 x 5 cm | Vertical Garden Wall Panel | 100% UV Indoor and Outdoor Use
View Complete details
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Decoration |
| Grass Type | Vertical mat |
| Coverage Area | 10.76 sqft |
| Brand | New Bharat |
| Color | Green |
| Size | 1 meter by 1 meter |
| Height | 1 meter |
| Thickness Of Green Wall | 8 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Artificial Wall Grass for Home & Office Decoration-(1 pc), 100 x 100 x 5 cm | Vertical Garden Wall Panel | 100% UV Indoor and Outdoor Use
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Plant Type | Artificial Moss wall |
| Height | 2-4 ft |
| Material | PVC |
| Pot Included | No |
| Leaf Material | Real Touch (PE/PU), PVC |
| Mat Size | 50 cm by 50 cm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
We are wholesaler & retailer for Artificial Plants, Artificial flower, wedding and stage decorations, artificial loose flower, artificial vines, artificial flower wall and flower mat, artificial flower runner or channel patta, Grass, Ceepers & Wall Hanings, bushes and many more artificial greenery, we make home & office beautiful by our beautiful artificial greenery
Given price is onwords pricing for a particular category, contact us to get latest price and products.
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Balcony Walls |
| Grass Type | Green |
| Look | Vertical mat |
| Coverage Area | 10.76 sqft |
| Brand | New Bharat |
| Color | Green |
| Size | 1 meter by 1 meter |
| Height | 1 meter |
| Thickness Of Green Wall | 8 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Artificial Vertical Wall Mat for Indoor & Outdoor Walls
View Complete details
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Decoration |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 4 Piece
Product Brochure
| Thickness | 40 mm |
| Material | PP |
| Mat Size | 10.76 sqft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
Additional Information:
View Complete details